مهرداد جمعه 29 آبان 1394 07:57 ق.ظ نظرات ()

‌یک عضو شورای اسلامی شهر سمنان از پذیرفته شدن استعفای شهردار سمنان در جلسه امروز اعضای شورای اسلامی شهر سمنان خبر داد.

عباس آلبویه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام استعفای دکتر شربتدار، شهردار سمنان که روز گذشته صورت گرفت، اعضای شورای اسلامی شهر سمنان صبح امروز در جلسه رسمی این موضوع را بررسی کردند.

وی افزود: در پایان استعفای شهردار سمنان از سوی اعضای شورای اسلامی شهر سمنان پذیرفته شد و سرپرست جدید شهرداری سمنان نیز معرفی شد.

رئیس پیشین شورای اسلامی شهر سمنان اضافه کرد: دهرویه معاون پشتیبانی شهرداری سمنان، به عنوان سرپرست جدید شهرداری سمنان معرفی شد.

آلبویه در پاسخ به سوالی در خصوص علت استعفای شهردار سمنان خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر سمنان و شهرداری سمنان به این نتیجه رسیدند که دکتر شربتدار در کرسی شهرداری نماند و شهردار سمنان نیز استعفای خود را اعلام کرد و از سوی اعضای شورای شهر پذیرفته شد.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان از ارائه توضیحات بیشتر در خصوص علت استعفای شهردار سمنان خودداری کرد و این موضوع را به زمان دیگری موکول کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، محمدکاظم شربتدار شهردار مستعفی سمنان شب گذشته در جلسه‌ای با معاونین خود ضمن اعلام استعفای خود، تصریح کرد: شرایط برای ادامه همکاری وی با اعضای شورای چهارم شهر سمنان فراهم نیست.

شهردار مستعفی سمنان که پیشتر با انتقاد از عدم همکاری اعضای شورای شهر مرکز استان، شبهه‌هایی را متوجه برخی اعضای شورا کرده بود، در آخرین اظهار نظر خود ضمن گلایه از اعضای این شورا‌ گفته بود که اعضای شورای چهارم خلف وعده کرده و از شهرداری سمنان پشتیبانی نداشته‌اند.

شربتدار که شب گذشته و در آخرین روز مانده به جلسه شورا که گفته می‌شد قرار است در آن شهردار سمنان عزل شود، به طور رسمی استعفای خود را اعلام کرد تا دست نمایندگان پارلمان شهری سمنان برای انتخاب شهردار جدید باز باشد.