هم استانی چهارشنبه 23 دی 1394 07:41 ب.ظ نظرات ()

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان حجت‌الاسلام صادق بخشی در خلال اختتامیه همایش دوچرخه سواری نوجوانان شهرستان سرخه در گلزار شهدای این شهرستان، با اشاره به اهمیت پرداختن به نشاط اجتماعی در جامعه اسلامی، بیان داشت: ورزش یکی از اقداماتی است که می تواند در اشاعه سبک زندگی اسلامی درباره سلامتی و همچنین ایجاد نشاط در جامعه، تاثیرات بسزایی داشته باشد.

وی افزود: اهمیت دادن به ورزش خصوصا در بین نسل جوان جامعه با تاسی از سیره اهل بیت(ع) همواره ضروری و مورد تاکید مقام معظم رهبری است که باید مورد توجه مسئولان نهاد های فرهنگی قرار گیرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرخه همچنین تاکید کرد: برنامه هایی که با محوریت نشاط اجتماعی برگزار می شوند،  براساس منویات مقام معظم رهبری می بایست خود را ملزم به احیای ورزش به خصوص در بین نسل جوان بداند چرا که ورزش باعث جلوگیری از کرختی می‌شود.

بخشی با تقدیر از شورای دانش آموزی وبسیج شورا ها در مدارس، گفت: انس نوجوانان به مکارم، زمانی مثمرثمرواقع می‌شود که باعث برانگیختن احساسات داخلی قشر پر انرژش جوان شود لذا از این اصل می توان در راستای تخلیه انرژی مثبت استفاده کرد.

وی در خاتمه، تاکید کرد: جذب جوانان و نوجوانان به اموری که بر پایه نشاط اجتماعی برنامه ریزی شده اند، می تواند از طریق برگزاری دوره های ورزشی  مورد عنایت دستگاه های فرهنگ ساز جامعه قرارشهروند خبرنگار افتخاری  شهروند  شهرستان سرخه