مهرداد شنبه 27 شهریور 1395 11:13 ب.ظ نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، محمدرضا جهان با اشاره به اینکه معلمی شغل انبیاست، اظهار کرد: معلمان در سطح استان با جدیت در پی آموزش و تعلیم و تربیت هستند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان رتبه برتر کشوری را در بسیاری از شاخص‌ها به خود اختصاص داده است، بیان کرد: فرهنگیان استان با فعالیت در پست‌های مختلف توانسته‌اند موفقیت‌های بسیاری را برای این سازمان کسب کنند.

جهان با اشاره به اینکه استان سمنان اولین استان باسواد در کشور است، گفت: استان سمنان فقط یک هزار و 500 بی‌سواد دارد که تاکنون شناسایی نشده‌اند.

وی تصریح کرد: اگر این تعداد از بی‌سوادان نیز معرفی و شناسایی شوند، بی‌سوادی در استان را به صفر خواهیم رساند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان با اشاره به پوشش 99 درصدی تحصیلی در تمام پایه‌های تحصیلی استان بیان کرد: کسب رتبه‌های عالی کنکور و مقام‌های ورزشی ملی و بین‌المللی، پوشش تحصیلی 100 درصدی در دوره ابتدایی بخشی از موفقیت‌های آموزش و پرورش استان است.

جهان، رتبه اول ضریب پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی، رتبه اول کشور در جهت پوشش تحصیلی دوره پیش‌دبستانی تا مرز 85 درصد، کسب رتبه دوم کشوری در سال 94 در کنکور سراسری، رتبه اول توسعه متوازن رشته‌های فنی و حرفه‌ای و رتبه اول کشوری ازلحاظ میزان باسوادی را از دیگر افتخارات آموزش و پرورش استان سمنان عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش متعلق به همه مردم است، خاطرنشان کرد: ارتباط خود را با مدارس و معلمان حفظ کنید و پیگیر وضعیت تحصیلی و اخلاقی فرزندتان باشید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: بیش از 40 درصد از مدارس این استان فرسوده است که باید برای افزایش امکانات رفاهی برای دانش آموزان اقدامات مؤثری صورت گیرد.

جهان یادآور شد: بیش از 10 هزار معلم در سال تحصیلی جدید به‌عنوان معلم در وزارت آموزش و پرورش جذب شدند.