خبرنگار بسطام دوشنبه 30 بهمن 1391 05:44 ب.ظ نظرات ()

جلسه با شکوه هر چه تمام تر برگزار شد ،تا جایی که عده ای بدلیل ازدحام جمعیت و کمبود فضا برمی گشتند.

شعار « شهرستان ،شهرستان ،حق مسلم ماست تفرقه ،تفرقه ،شعار دشمن ماست » و «هیهات من الذله» بارها توسط اهالی پرشور بسطام فریاد زده شد.

امام جمعه محترم بدلیل حضور در سفر معنوی حج در جلسه حضور نداشتند.

 

این مراسم با توجه به اعلام قبلی زمان جلسه ،با میزبانی هیئت امناء و اهالی مسجد سجادیه و با شکوه هر چه تمام تر برگزار گردید و حتی عده ای از همشهریان بدلیل ازدحام جمعیت موفق به حضور در جلسه نشدند.

در ابتدا مجری برنامه خلاصه ای از اقدامات انجام شده در ارتباط با پیگیری طرح شهرستان شدن بسطام را ارایه نمود .

علی اکبر آقامیرزائی تصریح کرد :همشهریان ضمن حفظ آرامش ،هوشیاری ،وحدت و یکپارچگی ؛پیگیر شهرستان شدن بسطام باشند ،تا خدای ناکرده موجب سوء استفاده بدخواهان و دشمنان نگردد.

آقامیرزائی در ادامه افزود:مردم شریف بسطام ،مردمی انقلابی و با فرهنگ بوده و هستند و همیشه پشتیبان ولایت فقیه خواهند بود و به کسی اجازه نخواهند داد از این پیگیریها سوءاستفاده کند.

در ادامه جلسه هاشم حسنی ،ریاست شورای اسلامی شهر بسطام به ایراد سخنانی پرداختند.

در ابتدا ایشان کلامشان را با این شعر آغاز نمودند که «جان و مال و یاورانش شد فدای راه حق راد مردان را بود سرمشق رفتار حسین» و ما هم شیعه همین مکتب هستیم و تا گرفتن حق خواهیم ایستاد.
همشهریان نیز با شعار «هیهات من الذله» سخنان حسنی را تایید نمودند.

در ادامه حسنی افزود:از پیگیرهای امام جمعه محترم بسطام تقدیر و تشکر کرد و لزوم حفظ وحدت را متذکر گردید.
ایشان در ادامه تصریح کرد: شهرستان شدن مزایای بسیاری خواهد داشت و از آن جمله می توان به امکان اختصاص بودجه مستقیم ،رسیدگی بهتر و سریعتر به مشکلات اهالی ،اختصاص امکانات بهداشتی ،تفریحی ،آموزشی ،رونق اقتصادی منطقه ،احداث شهرکهای صنعتی ،ایجاد اشتغال و...

حسنی با اشاره به مزیتهای فراوان ،وسعت و جمعیت منطقه تاکید کرد :شهرستان شدن حق مسلم و قانونی مردم منطقه بوده و مسئولین هم به این مهم اذعان نموده اند.

در ادامه حسنی سخنانش را با فرازی از نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر پایان داد.
ای مالک! با مردم مهربان باش و آنان را با چشمی پر عاطفه بنگر
ای مالک! مبادا در حکومت تو خادم و خائن یکسان باشند
ای مالک! از خشم مردم بترس که نوعی از خشم خداوند قهار است

آقامیرزائی در ادامه افزود: هدف اصلی این جلسات تاکید بر حمایت و صیانت از آرمانهای امام و شهدا که همانا اصل ولایت فقیه است ،خواهد بود که در این راه شهدای بسیاری داده ایم و هدف بعدی شهرستان شدن بسطام خواهد بود.

آقامیرزائی با اعلام اینکه مردم بسطام بدنبال گرفتن حق بخش هستند و نه فقط شهر بسطام ،تصریح نمود:مسئولین و مردم شهر بسطام پس از ارتقاء ثابت خواهند نمود که مردمی عدالت محور بوده و از شهرها و روستاهای تحت پوشش خودشان حمایت خواهند کرد.

در ادامه جلسه محسن حسنی شهردار اسبق به تشریح پیگیریهای انجام شده پرداخت و افزود: حریم شهری بسطام از سالهای گذشته مصوب شده و از سال 83 پیگیری طرح شهرستان بسطام انجام شده است.

حسنی در ادامه تصریح کرد: طرح شهرستان بسطام تایید شده بود ولی با جلسه ای که دکتر جلالی در مرکز پژوهشها گذاشتند دوستان مجنی مخالفت کردند و طرح به تعویق افتاد!

در پایان همشهریان خواستار حضور استاندار محترم ،فرماندار و نماینده محترم در جلسات شدند تا جوابگوی مردم فهیم و مظلوم بسطام باشند.

منبع :بسطام نیوز