خبرنگار بسطام یکشنبه 25 فروردین 1392 10:08 ب.ظ نظرات ()

بسطام-خبرگزاری مهر: نماینده مردم شهرستان های شاهرود، بسطام و میامی در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به موقعیت ممتاز شهرستان بسطام در زمینه های مختلف عرفانی، تاریخی و طبیعی اظهار داشت: این شهرستان ذخیره بزرگی برای ایران اسلامی است و رشد و توسعه آن به نفع منطقه است.

به گزارش خبرنگار مهر(محمدرضا بابامحمدی)، کاظم جلالی شب یکشنبه در مراسمی که به مناسبت شهادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، در صحن آستان مقدس امامزاده محمد(ع) بسطام برگزار شد، تصریح کرد: اگر ما به توسعه منطقه، استان و کشورمان می اندیشیم، یکی از مسیرهای توسعه از بسطام می گذرد.

وی با بیان اینکه در گذشته تاریخی که نام و نشان خاصی از مناطق دیگر نبود، بسطام منطقه ای نام و نشان دار بود؛ لذا توسعه آن نیز از ابتدا در نظر مسئولان قرار داشت.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه امروزه بزرگی به وسعت سرزمین نیست بلکه به میزان توسعه یافتگی است افزود: یک زمان افرادی تصور می کردند وسعت و بزرگی شاهرود مهمترین مسئله است و این شهرستان نباید تجزیه شود که بنده در جلسات مختلف گفتم که بعضی از کشورهای آفریقایی خیلی وسعت دارند، اما اکثرا گرسنه اند و در مقابل کشور کوچکی در اروپا مانند لوکزامبورگ، کشوری توسعه یافته است.

جلالی ادامه داد: این منطقه باید ارتقاء پیدا می کرد و امیدواریم به فضل الهی با توسعه مناطق همجوار به آرمان استان شاهوار برسیم.

وی افزود: در راستای شهرستان شدن بسطام تلاش های بسیاری صورت گرفت تا اینکه بالاخره این مهم به سرانجام رسید و شهرستان شدن آن تصویب شد و امیدها برای رشد و پیشرفت منطقه بیشتر شد.

عضو مجمع نمایندگان استان سمنان یاد آور شد: معمولا از زمان تصویب تا اعلام رسمی چند ماهی طول می کشد که ما تلاش خواهیم کرد این زمان کوتاهتر شود.

وی بر استقرار هرچه زودتر ساختمان فرمانداری و ادارات دیگر در بسطام تاکید کرد و گفت: مردم بسطام در این مدت اخلاق مداری و منطق خود را نشان دادند.

جلالی با یادآوری اینکه اهالی منطقه بسطام همیشه در شهادت طلبی، آرمان خواهی، عدالت طلبی و حمایت از امامت، ولایت و رهبری پیشتاز بوده اند، تصریح کرد: در این برهه تاریخی نیز اخلاق مداری و منطق این مردم قابل ستایش و تقدیر است چون با صبر، متانت، بزرگواری و بیان منطقی خواسته های خود بحث ارتقاء بخش خود را دنبال کردند.

نماینده مردم شهرستان های شاهرود، بسطام و میامی در مجلس شورای اسلامی در خاتمه از دولت عدالت محور، مسئولان استان و شهرستان، امام جمعه بسطام و تمام اهالی این شهرستان تقدیر کرد و از همه خواست با حفظ وحدت و یکپارچگی به آینده ای روشن و بالنده بیاندیشند.